Get Adobe Flash player

Chráněné dílny

p1240307Zaměstnp1240292ávání v Komunitním centru Okénko, Na Piketě 742/III jsme zahájili v říjnu 2007.

Od roku 2009 jsme postupně oddělovali různé činnosti a zkvalitňovali vybavení dílen.

Do roku 2011 se nám postupně podařilo posílit činnost všech dílen, zejména dílny knihařské, výtvarné a dřevařské. Tyto dílny byly dovybaveny ponkem a řezačkou díky Nadaci OKD.   Koncem roku 2011 v KC Okénko pracovaly 4 chráněné dílny.

  • výtvarná dílna, která je zaměřena na malování obrázků a textilních nášivek technikou voskové batiky a modrotisku, dále na                                          malování na sklo, textil a hedvábí, barvení textilu, filcování, drátkování, enkaustiku a různé další techniky.
  • textilní dílna , která spolupracuje s výtvarnou dílnou. Vznikají zde tašky, polštářky, pouzdra, kapsáře, zástěry, pantofle, tkané                                    koberečky a různé další textilní užitkové předměty.
  • knihařská dílna, která je zaměřena na ruční šití dárkových bločků a knížek, opravy knih, paspartování, výrobu přání a                                       novoročenek, adjustaci obrázků z výtvarné dílny a drobné zakázky.
  • Dřevařskou a údržbářskou dílnu, která je zaměřena na výrobu drobných dřevěných dekorativních předmětů, údržbářské a opravářské práce v rámci objektu KC Okénko.

Rok 2012 byl pro chráněné dílny přelomový. Komunitní centrum Okénko, již nedokázalo pojmout naše aktivity. Proto jsme se rozhodli najít nové prostory.

Objekt staré továrny, který je ve vlastnictví společnosti Gardon INT, s.r.o, nabízel dostatek prostoru. Byla však nutná rozsáhlá rekonstrukce, na kterou bylo velice málo času. Překvapil nás vstřícný přístup jednatele pana Čejky a slečny Čejkové. Naprosto samozřejmým a profesionálním okem odborníků stavařů zhodnotili naše požadavky a zavázali se upravit vše podle našich potřeb (bezbarierový přístup, úprava výtahu, bezbarierové WC, sprcha apod.).
Začátkem května 2012 jsme uzavřeli smlouvu na základě se dílenský provoz s administrativou přesunul v průběhu měsíce září na adresu:

Pražská 104/II, 377 01 Jindřichův Hradec

Výrobky z dílen prodáváme na benefičních akcích a v galeriích. Vyrábíme různé předměty na zakázku (přání, novoročenky, obrázky, dárkové předměty).

Výrobky dílen mají velký úspěch na benefičních akcích Občanského sdružení Okna a zaměstnanci tak mohou prožívat pocit úspěchu a radosti z dobře vykonané práce.

Zaměstnáváme více než 50 % osob se zdravotním postižením, odběrem našich výrobků mohou firmy s více než 25 zaměstnanci řešit tzv. “náhradní plnění” (Zákon o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., §81 odst. 1, §18 vyhl. č. 518/2004 Sb.)

Vedoucí chráněných dílen: Mgr. Petra Davidová tel.: 778 050 996, mail: davidova@okenko.eu

ky, ale sídliště Hvězdárna je pro Vás příliš daleko? Nebo toužíte i po vlídném slovu bez zbyteč-ného spěchu a shonu.?
Váš i náš sen se tedy plní – Občanské sdru-žení Okna zahá-jilo provoz Pro-dejní galerie „Okénko“ přímo v centru Jindřichova Hradce.
Krásně rekonstruované prostory v domě Sv. Floria-na nám učarovaly. Úspěš-né jednání s majitelem objektu a následně i s na-dací RBB Invest nás na začátku května přivedla před dveře bývalé garáže, nyní obchůdku a čas začal běžet tryskem.
Pracovní nasazení se vyplatilo. Nábytek byl na-koupen, z výběrového říze-
ní k nám přišla velmi vstřícná a milá paní vedou-cí, vznik a fungování gale-rie podpořil i Jihočeský kraj