Get Adobe Flash player

Kapři měli zastoupení v atletickém čtyřboji

Na atletickém stadiónu v jindřichohradecké Jáchymově ulici se uskutečnil 4. ročník mítinku nazvaného „Atletický Jindřicháč“. Akce byla zároveň prvním dílem seriálu „Her usměvavých srdcí 2011“, které se letos konají už šestým rokem. Soutěže ve čtyřboji, jenž se skládal ze sprintu, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a běhu na střední trati, se zúčastnila i trojice členů SK Kapři-OKNA J. Hradec, a sice Anna Tlapáková a Barbora s Jonášem Kešnarovými.

Trio absolvovalo závod s rozdílnou úspěšností. Nejlépe dle konečného pořadí dopadla Anna Tlapáková, neboť obsadila mezi ženami s handicapem 1. místo. Cestu k vítězství ovšem měla hodně usnadněnou, jelikož byla ve své kategorii osamocena. Závodila proto rovněž mezi ženami bez postižení a tam skončila celkově druhá.
V soutěži přípravek III. startoval mezi hochy Jonáš Kešnar. V jeho kategorii měl pět soupeřů bez známek zdravotního omezení a nakonec obsadil konečné páté místo.
Jonášovo dvojče, Barbora, závodila v kategorii dívek – přípravek III., kde se do čtyřboje přihlásilo 14 atletek. Dařilo se jí nadmíru dobře, byla na ní vidět gymnastická průprava i to, že má sportovní vlohy. Mezi závodnicemi z Č. Budějovic, Mladé Boleslavi a Jindřichohradecka obsadila krásnou 4. příčku.
Ženy s handicapem: 1. Anna Tlapáková 4 body (100 metrů: 16,2; dálka: 312; míček: 28,80, 800 m: nedokončila).
Přípravka III. – hoši: 5. Jonáš Kešnar 20 (50 m: 4./10,0; dálka: 5./253; míček: 6./18,80); 400 m: 5./1:48,0).
Přípravka III. – dívky: 4. Barbora Kešnarová 15 (50 m: 2./8,8; dálka: 2./288; míček: 9./12,60); 400 m: 2./1:24,0).