Get Adobe Flash player

Květinové odpoledne v Jindřichově Hradci

Jubilejní X. ročník Květinového odpoledne

V pátek 16. 9. 2011 od 11 hodin se koná již desátý ročník Květinového odpoledne tradičně v prostorách vestibulu KD Střelnice na Masarykově náměstí v Jindřichově Hradci.

Tato benefiční akce vnikla v roce 2002 jako projev lidské solidarity po tehdejších povodních, kdy se několik jindřichohradeckých floristů se svými kamarády rozhodlo vázat květiny pro veřejnost s cílem finančně podpořit oběti povodní na Jindřichohradecku. Výtěžek ve výši 10 tisíc korun byl pak předán panu Kotrbovi z obce Lužnice.

A tak se zrodil nápad pokračovat dál s tím, že výtěžek z prodeje květinové vazby pomůže tehdy nově vzniklému Občanskému sdružení Okna, které si klade za cíl podporovat osoby se zdravotním handicapem při jejich zapojení do společenských aktivit a životní seberealizaci.

Postupně se z ryze floristické akce, při níž se pouze vázali květiny, stala společenská akce s klienty nově vznikajících chráněných dílen občanského sdružení, kteří tak mohou předvést veřejnosti své dovednosti a prodat své výrobky.

Od samého počátku byla tato akce podporována Městem Jindřichův Hradec, které vždy poskytovalo veškeré prostory, vybavení a techniku bez finanční úhrady.

S pořádáním květinového odpoledne je rovněž pevně spjata agentura New Style Jany Holcové, která pomáhá s opřádáním doprovodných programů, především různých módních přehlídek s květinami, dále pak moderátoři, kterých se za uplynulých devět ročníků vystřídalo několik – pan Staněk, paní Kozlová a pan Arnošt.

V prvních ročnících se na vázání květin kromě Jindřichohradeckých majitelů květinářství a jejich přátel podíleli i studenti a učni středních škola a učilišť z celé republiky (Praha, Mělník, Děčín), v posledních letech pak tato akce patří především tvorbě mladé nastupující generace z odborných učilišť z Třeště a Soběslavi, letos pak nově i z Českých Budějovic.

Věřím, jménem všech spolupořádajících kolegů, že i letošní x. ročník Kětinového odpoledne v jindřichově Hradci se díky vám vydaří, a že k dosavadním 188 528 Kč přidáme do pokladny Občanského sdružení Okna další finanční prostředky na jeho rozvoj.

Vladimír Nosek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *