Get Adobe Flash player

Letní tábor SK Kapři 2014

Mafie, jak to vidí Michaela Jůnová

Na úplném začátku bylo před pár lety přání, naplnit alespoň část letních prázdnin dětem, které nemají tolik možností a příležitostí.  Dětem s menším či větším hendikepem, dětem, které většinu prázdninových dní tráví doma s rodiči, někdo občas u babičky.  Umožnit jim to, co mají zdravé děti úplně běžně.  Opustit na pár dní rodiče, stát se na chvíli někým jiným, zažít něco, co se ve všedních dnech nezažívá.  A z druhé strany  nechat oddychnout i rodiče, kteří celý rok pracují, starají se, cvičí, prostě pečují o své děti.

Tak se stalo, že do Pluhova Žďáru přijeli jeden rok Vikingové, další rok proběhl krutý vojenský výcvik, za rok se sešel Praotec Čech, Limonádový Joe a Indiana Jones, v roce loňském vládla uvolněná nálada éry Hippies a letos přijela do Pluháče Mafie. Přesně mafie několika národů – americká, italská a ruská. Černý obchod s pašovaným alkoholem a cigaretami zažil zlaté časy a místní policie buy essay měla náročných deset dní.  Jako úvodní seznamovací akce  tří mafiánských gangů byla návštěva divadla v Žirovnici s hvězdným obsazením ,kde naše Klárka měla standig ovation.  Každý druhý den  mafiáni tančili v rytmu disco a doháněli všechno, co během roku nestihli. V pondělí návštěvu Zoo provázelo tropické vedro, ale mafie vše zvládla, tak,jak se na mafii sluší.  V úterý všichni zažili nečekané překvapení v podobě návštěvy ze Zimbabwe a jejich super energické vystoupení. Odvahu si někteří posílili při přednášce o hadech,kde si je téměř každý  pohladil, pochoval  a  také všichni zvládli s úsměvem i noční vstup do mafiánských gangů. Závěrečná benefice se skupinou Crash, s nimiž si zahrál i mistr Péťa Mottl, prostě neměla chybu.

Užili si to všichni, děti  i dobrovolníci, náhodní návštěvníci  i skalní příznivci. Nejde všechno popsat, kdo nezažil, neuvěří, kdo nezažil,musí jen závidět. A víte, neděláme to jen pro děti a dospěláky s hendikepem, děláme to i pro sebe, protože nám je mezi Kapry dobře. Stojí za to, na pár dní zapomenout na povinnosti, práci a stereotypy a prostě si užít několik jiných dní s přáteli, s kterými je fajn. A vůbec nezáleží na tom, jestli má vozík, chybí mu ruka nebo nevidí. Na to se u nás nehraje, naopak, někdy je i postižení výhodou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *