Get Adobe Flash player

Podpora Nadací OKD

V červnu 2011 podpořila Nadace OKD projekt Občanského sdružení Okna v  grantovém programu Pro zdraví, s názvem „Zlepšení pracovních podmínek v chráněné dílně Okénko“, částkou 113 675,-Kč.

Díky úspěchu v grantovém řízení a štědrosti nadace OKD:

  • Byla pořízena stohová elektrická řezačka, díky níž se naše knihařská dílna stala samostatnou jednotkou, nezávislou na spolupráci s místními podnikateli, jejichž dobrá vůle a vstřícnost našim potřebám byla bezbřehá. Děkujeme tímto panu Ledeckému za dlouhodobou podporu formou možnosti využívat jeho zařízení.
  • I náš nevelký skládek materiálu dostal nové vybavení – policové regály.
  • Dále bude z projektové podpory zakoupen dílenský stůl a přímočará pilka pro dřevodílnu a zařezávací lis pro knihařskou dílnu.

Nové vybavení zlepšilo pracovní podmínky pro 18 zaměstnanců se zdravotním omezením v chráněné dílně Okénko a 22 uživatelů sociálně terapeutické dílny Okénko. Pořízením lepšího materiálně technického zařízení může v Oknech probíhat celý proces výroby knih, bloků a diářů a pro pracovníky je práce více motivující a srozumitelná.

Instalací regálů se pak zefektivnilo využití již tak malých prostor Komunitního centra a pracovníkům i uživatelům přineslo do pracovního procesu systém a přehlednost.

Díky pořízení tohoto vybavení se můžete těšit na rozšíření sortimentu výrobků chráněných dílen, nově např. do sortimentu zařazujeme diář na rok 2012 s originálními kolážemi jindřichohradeckého výtvarníka Vladimíra Noska, vyřezávané a malované dřevěné magnetky, závěsné dekorace apod.

Všem, kteří nám pomáhají na naší cestě rozvoje a růstu děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *