Get Adobe Flash player

Komunitní centrum

Komunitní centrum Okénko sídlí v ulici Na Piketě číslo 742 v Jindřichově Hradci.

Hlavní cíle dlouhodobého projektu:

Vybudování a provoz chráněných dílen (textilní, knihařské, výtvarné a košíkářské), bezbariérového počítačového centra, chráněného bydlení a kanceláří sdružení. Poskytování sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb.

Další možné využívání objektu:

Volnočasové aktivity pro handicapované i zdravé, kurzy výtvarných a řemeslných technik, individuální a skupinové poradenství v obtížných životních situacích, interaktivní besedy pro žáky i učitele MŠ a ZŠ s praktickými zkouškami řemesel, poradenství pro rodiny, pečující o dítě nebo dospělého s handicapem.

Co jsme již vykonali:

Dům je plně funkční a využitelný pro všechny plánované aktivity. K dispozici jsou zde 2 kanceláře, 1 velká společenská místnost s kuchyňskou linkou, 4 dílny, 1 klubovna, 3 koupelny se sprchovým koutem, 6WC, sklad a kotelna, 3 byty pro chráněné bydlení každý s kapacitou dvou lůžek, vybavené koupelnami, WC, kuchyňskými linkami. Dva byty jsou bezbarierové. Společenská místnost je vybavena kvalitním počítačem s internetem, klienti se zde mohou učit ICT dovednostem. Dále je místnost vybavena novým nábytkem a kuchyňskou linkou. Sdružení má tak vybudované plně funkční zázemí.

Co je třeba ještě vykonat:

Je třeba objekt zateplit, upravit terén zahrady a osázet vhodnými rostlinami a vybavit zahradu pergolou a domkem na nářadí zahradu I nadále je třeba průběžně zajišťovat provozní prostředky na realizaci plánovaných aktivit.