Get Adobe Flash player

Pobytové akce

Jak to tak bývá i u ostatních soudržných společenství –  jsou pobytové akce typu tábor vyvrcholením celoroční činnosti. Občanské sdružení Okna plánuje v roce 2011 realizaci  dvou pobytových akcí.

První z nich je Letní tábor dětí s handicapem a letní dílna pro dospělé. Akce poskytuje především zasloužený desetidenní odpočinek rodičům, kteří se o své ratolesti s handicapem neúnavně starají a rvou se za lepší budoucnost dětí, které to  samy díky svému handicapu mají mnohem složitější. Dále tato akce skýtá odpočinutí samotným dětem od nikdy nekončících povinností, školy a péče rodičů.  Pro dospělé, kteří již pracují, je letní táborová dílna změnou v pracovním stereotypu, silným skupinovým zážitkem, spojeným s  spojenou s rekreačním možností zapojit se do soutěží a her spolu s dětmi, nebo poznávat okolí se všemi krásami, které nabízí. I dospělí si rádi hrají…. Deset dní, plných her a dobrodružství, pro Vás připravují Maruška Mottlová a Draha Blažková se svým týmem.

Další pobytovou akcí, pořádanou pod záštitou Občanského sdružení Okna, je Letní plavecký tábor určený plavcům, zapojených do aktivit SK Kapři Jindřichův Hradec. Vítáni jsou i členové spřízněného sportovního plaveckého klubu např. Jihlavského, se kterým naši rádi plavci závodí. Přípravou týmu i tábora žije Ivan Jůna.

Plavecký tábor je samozřejmě tématicky zaměřen (Vikingové 2010), avšak právě proto je plavecký, protože je zpestřen návštěvami bazénů, popř. aquaparků. Je proto nutné, aby účastník v nejlepším případě uměl plavat, nebo měl alespoň zkušenost s vodou, s výukou plavání a asistencí během plavání.