Get Adobe Flash player

Gladiátoři očima Míši Jůnové

Přestože si to ani neuvědomujeme, vyplňujeme důležitá místa v životě druhých lidí.

Půl roku se vždycky těšíme, před námi deset dní, plných očekávání a zážitků.  Snad by se dalo říct, že už tu všechno bylo, známe sebe, naše děti, víme, co očekávat. Nikdy to tak není a nikdy se nic neopakuje  a  vždycky  je toho tolik nového.  Není to vůbec  jenom o novém tématu  a jestli to jsou mafiáni, vojáci, hippies nebo tentokrát gladiátorská škola. Není jenom téma, co dělá každý tábor jedinečným.

Je to něco mezi řádky, něco , co přichází s různými lidmi, různými situacemi.

Tentokrát víc než kdy dřív, jsem si uvědomila , jak velké , různé osobnosti se tu potkávají.  Mezi dětmi, mezi dobrovolníky.  Někteří byli poprvé, někteří jezdí od začátku.  Každý je originál, každý má doma ten svůj boj a přesto deset dní fungují společně lidé s různými potřebami, různými představami, s rozdílným přístupem k životu. Jedni otevření, jiní uzavření.  Tentokrát bylo, víc než dřív, znát, jak essay writing moc nás ovlivňuje prostředí, kde žijeme.  Ovlivňují nás rodiče, přátelé, partneři, kolegové.

Ale všem lidem prospívá dopřát čas od času duši uvolnění.  Uvolňuje totiž životní sílu a veselá nálada rozežene každý smutek.
Každý člověk, který projde tímhle táborem, tu nevědomky něco zanechá a něco si odnese. Většinu z toho něčeho nemůžeme ani vidět, ani slyšet, ani spočítat. A přesto je to hodně důležité. Když děti během chvilky složily píseň a upřímně tak poděkovaly dobrovolníkům nebo když jsme se dozvěděli, že jim mnohdy závidí i zdraví kamarádi to, co s Kapry zažijí, jsou silné momenty.

A tak se letos členové Gladiátorské školy naučili bojovat a na závěr tábora své umění předvedli rodičům a veřejnosti a za to byli oceněni gladiátorským znakem. Na úvod nám přednesl Martin Doležal vše o gladiátorech a amazonkách. Opět jsme navštívili divadlo v Žirovnici, kde účinkovala naše kamarádka Klárka a jako v loni měla největší ovace.  V úterý se konala noční show , kde bojovali již zkušenější gladiátoři z řad dobrovolníků a vystoupila skupina Novus Origo. Bylo hodně zážitků, hodně zpěvu v doprovodu Péti Mottla a Majdy Michlové. Zpět do reality se nikomu moc nechtělo, tak snad někdy příště.

Autorka článku: Michaela Jůnová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *